Ochotnicza Straż Pożarna w Sokółce. OSP Sokółka. 07-140 Sadowne. Powiat: Węgrowski. Województwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnicy państwowej i służbowej, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej. - Rota ślubowania
Strona główna Poleć znajomemu
"Gdy obowiązek wezwie mnie Tam wszędzie, gdzie się pali, Ty mi, o Panie, siłę daj, Bym życie ludzkie ocalił. Pozwól, niech dziecko póki czas Z płomieni cało wyniosę, Przerażonego starca daj Ustrzec przed strasznym losem. Daj, Panie, czujność, abym mógł Najsłabszy słyszeć krzyk, Daj sprawność i przytomność bym Ugasił pożar w mig. Swe powołanie pełnić chcę I wszystko z siebie dać: Sąsiadów, bliźnich w biedzie strzec I o ich mienie dbać. A jeśli taka wola Twa, Bym życie dał w ofierze, Ty bliskich mych w opiece mniej. O to Cię proszę szczerze." - Autor nieznany.

SZUKAJ:

Grafika losowa:

Biuletyn informacyjny

Chcesz być na bieżąco informowany o nowościach na stronie? Podaj e-mail aby otrzymywać nasz biuletyn.Spraw przyjemność innym i zapisz rodzinę, znajomych oraz kolegów z N-K i Facebooka!

Interwencje 2016 r.

 

Suma: 11

 Pożary:
Miejscowe zagrożenia: 2
Poszukiwania zaginionych: 2
Alarmy fałszywe: 1
Anulowane
: 1

 

Statystyki lata ubiegłe.

04
Maj
2011
Odznaczenia, odznaki i medale pożarnicze OSP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Maliszewski   
piątek, 24 grudnia 2010 14:31

 

 

odznaczenia

 

 

Odznaki można nadawać dwukrotnie w każdym stopniu i zgodnie z postanowieniami regulaminu mogą być one nadawane pośmiertnie.
Członkom OSP poległym w działaniach ratowniczych mogą być nadawane odznaki z pominięciem postanowień regulaminu.
Dyplom uznania przyznawany jest zgodnie z uprawnieniami osobom, instytucjom i organizacjom za aktywną działalność wspomagającą realizację celów Związku OSP RP.

List pochwalny przewidziany jest dla Ochotniczych Straży Pożarnych i ich członków wyróżniających się w działalności statutowej.

 

 

"Regulamin Odznaczeń, Odznak i Wyróżnień" - obowiązuje na podstawie uchwały nr 23/VI/2009 Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z dnia 12 marca 2009 roku z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 2010 roku.

 

 


Złoty Znak Związku OSP RP:


Odznaczenia

Złoty Znak Związku OSP RP nadawany jest za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej lub w ZOSP RP. Odznaką tą może być uhonorowana osoba lub instytucja, które w sposób znaczący zasłużyły się dla działalności Związku OSP RP, jak również Ochotnicza Straż Pożarna o co najmniej 100-letniej działalności.


Osoba lub instytucja przewidziane do nadania Złotego Znaku Związku OSP RP powinny posiadać Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

W sytuacjach szczególnych, Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP, może odstąpić od warunku posiadania Złotego Medalu "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

 

Złoty Znak Związku OSP zawiesza się na szyi, podkładając pod kołnierz koszuli, tak aby górne ramię krzyża sięgało węzła krawatu.

 

Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza:


Odznaczenia 1Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza nadawany jest za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Medal ten mogą otrzymać OSP i ich członkowie, działacze Związku OSP RP oraz osoby, instytucje i organizacje społeczne. Medalem tym mogą być uhonorowane oddziały Związku OSP RP wyróżniające się w realizacji celów Związku.
Osoby, instytucje i organizacje przewidziane do nadania Medalu Honorowego im. Bolesława Chomicza powinny posiadać Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa", dodatkowo instytucje i organizacje (w tym OSP) powinny posiadać 75-letni staż swojej działalności.

Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza zawsze nadawany jest wraz z dyplomem i wręczany głównie podczas obchodów jubileuszy OSP i Związku OSP RP.

 

Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" (złoty,

srebrny,brązowy):


Odznaczenia 2

Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" (złoty, srebrny, brązowy) nadawany jest za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Medalem tym mogą być odznaczane osoby, instytucje i organizacje (w tym OSP, ich członkowie oraz działacze Związku OSP RP).

Warunkiem nadania medalu wyższej klasy jest posiadanie medalu klasy niższej przez co najmniej 4 lata. Ochotnicze Straże Pożarne charakteryzujące się aktywną działalnością mogą być przewidziane do uhonorowania Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa" nosi się na lewej piersi, na wstążkach, 6,5 cm nad lewą górną kieszenią munduru

 

 

Odznaczenia 3

Klasa medalu odpowiada jubileuszowi:

  1. 25 lat - medal brązowy
  2. 50 lat - medal srebrny
  3. 75 lat - medal złoty.


 

Odznaczenia 4

 

 

 

 

 

Odznaka "Strażak Wzorowy":


Odznaczenia 5Odznaka "Strażak Wzorowy" może być nadawana czynnym członkom OSP za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę społeczną. Strażak OSP przewidziany do nadania tej odznaki powinien: złożyć ślubowanie, uzyskać wyszkolenie odpowiadające pełnionej funkcji i posiadać co najmniej trzyletni staż działalności w OSP.

Odznakę Strażaka Wzorowego nosi się po środku lewej górnej kieszeni munduru.

 

Odznaka „Za Wysługę Lat”:


Odznaczenia 6Odznaka "Za Wysługę Lat" przewidziana jest dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz działaczy Związku OSP RP, wykazujących się działalnością przez co najmniej pięć lat. Odznaka uzupełniana jest w cyklu pięcioletnim oznaczeniem liczby lat działalności w OSP.

 

 

 

 

 

 

Odznaka "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza":


Odznaczenia 7Odznaka "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza" jest wyróżnieniem nadawanym członkom młodzieżowych i harcerskich drużyn pożarniczych za aktywną działalność w drużynie przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Odznaka posiada trzy stopnie:

  1. pierwszy stopień - brązowa
  2. drugi stopień - srebrna
  3. trzeci stopień - złota

 

Odznaka "Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza":


  1. pierwszego stopnia - może być nadana po złożeniu ślubowania i posiadaniu półrocznego stażu w drużynie
  2. drugiego stopnia - może być nadana po uzyskaniu odznaki pierwszego stopnia i posiadaniu 1,5 rocznego stażu w drużynie
  3. trzeciego stopnia - może być nadana po uzyskaniu odznaki drugiego stopnia i posiadaniu 2,5 rocznego stażu w drużynie

 

Członkom MDP w wieku 17-18 lat można przyznać po złożeniu ślubowania srebrną odznakę MDP z pominięciem brązowej. Odznakę złotą można nadać po półrocznym okresie posiadania odznaki srebrnej i wykonywaniu funkcji instruktorskich w szkoleniu drużyny.
Złota odznaka MDP może być przyznawana działaczom Związku OSP RP pracującym z młodzieżą pożarniczą. Uchwałę w tym zakresie podejmuje właściwe prezydium zarządu oddziału Związku.

 

Odznaka "Za Zasługi we Współzawodnictwie

Przeciwpożarowym":


Odznaczenia 8Odznakę Za Zasługi we Współzawodnictwie Przeciwpożarowym nosi się na prawej piersi, 4,5cm nad prawą górną kieszenią munduru.

 

 

 

 

 

 

Odznaczenie GODNOŚĆ CZŁONKA

HONOROWEGO ZWIĄZKU OSP:


Odznaczenia 9Odznaczenie Godność Członka Honorowego nosi się na prawej piersi, 6,5 cm nad prawą górną kieszenią munduru.

 

 

 

 Newer news items:
Older news items:

Poprawiony: środa, 04 maja 2011 21:27
 

Dzisiaj jest:

lipca

24

niedziela

Pogoda:


Ostrzeżenia pogodowe


aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach dla Polski

Data:


Dzisiaj jest: Niedziela
24 Lipca 2016
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda,
Olga, Wojciecha

Do końca roku zostało 161 dni.
Zodiak: Lew

Kalendarz:

«  lipca 2016  »
Tydzponwtośroczwpiąsobnie
26123
2745678910
2811121314151617
2918192021222324
3025262728293031

Zegarek:

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj56
mod_vvisit_counterW tygodniu319
mod_vvisit_counterTydzień temu327
mod_vvisit_counterW miesiącu1321
mod_vvisit_counterMiesiąc temu1677
mod_vvisit_counterRazem118785

Gości online: 1
Twoje IP: 54.80.87.170
,
Dzisiaj jest: Lip 24, 2016