Ochotnicza Straz Pozarna w Sokolce. OSP Sokolka. 07-140 Sadowne. Powiat: Wegrowski. Wojewodztwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
11
Lip
2013
VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Po┼╝arnicze OSP RP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sylwia Jechna   
czwartek, 11 lipca 2013 15:43

 

VIII Powiatowe Zawody Sportowo - Po┼╝arnicze OSP RP

 

Jeszcze kilka dni przed  ÔÇ× debiutemÔÇŁ naszych pa┼ä w Powiatowych Zawodach Sportowo ÔÇôPo┼╝arniczych Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych RP w W─Ögrowie, wiele os├│b w─ůtpi┼éo w ich mo┼╝liwo┼Ťci i sens udzia┼éu w tej imprezie.  Na  drodze stawa┼éo im wiele trudno┼Ťci i przeciwno┼Ťci losu lecz nie podda┼éy si─ÖÔÇŽ. W ostatniej chwili skompletowa┼éy  sk┼éad, kt├│ry okaza┼é si─Ö zespo┼éem zgranym i w  stu procentach trafionym.

Dnia 30 czerwca br. druhny OSP Sok├│┼éka pe┼éne optymizmu i  u┼Ťmiechu na twarzy, pomimo wczesnej pory przyby┼éy pod stra┼╝nic─Ö OSP Sok├│┼éka. Odby┼éy si─Ö ostatnie przygotowania, wymiana spostrze┼╝e┼ä i  uwag. Dzi─Öki druhom z jednostki  bardzo zaanga┼╝owanym w przygotowanie pa┼ä, w ko┼äcu wszyscy wyruszyli  w drog─Ö.  Gdy  druhny przyby┼éy  do W─Ögrowa, zacz─Ö┼éy odczuwa─ç dreszcz emocji. Do rywalizacji stan─Ö┼éo 6 dru┼╝yn kobiecych i 10 dru┼╝yn m─Öskich.

Gmin─Ö Sadowne w kategorii m─Öskiej reprezentowa┼éa Jednostka z OSP Szynkarzyzna, kt├│ra w swojej kategorii zaj─Ö┼éa IV miejsce.  

Zawody

Ca┼éa stra┼╝acka ÔÇ×imprezaÔÇŁ rozpocz─Ö┼éa si─Ö od uroczystego przemarszu po p┼éycie boiska na czele z d─Öt─ů orkiestr─ů z OSP Liw. Po oficjalnym otwarciu zawod├│w i przedstawieniu sk┼éadu s─Ödziowskiego zacz─Ö┼éa  si─Ö zaci─Öta rywalizacja. Jako pierwsze na linii startu ustawi┼éy si─Ö zawodniczki naszej Jednostki oraz druhny z OSP Grygr├│w. Sk┼éad naszych pa┼ä w  sztafecie przedstawia┼é si─Ö nast─Öpuj─ůco:

1 zmiana ÔÇô rozdzielacz i w─ů┼╝ W-75 ÔÇô druhna Natalia Chojnowska;

2 zmiana ÔÇô p┼éotek lekkoatletyczny (76cm) ÔÇô druhna Iwona Jechna;

3 zmiana ÔÇô r├│w (2m) ÔÇô druhna Agnieszka Kurek;

4 zmiana ÔÇô 3 tyczki ÔÇô druhna Anna Janowska;

 5 zmiana ÔÇô r├│wnowa┼╝nia (6m) ÔÇô druhna Beata Dru┼╝ba;

6 zmiana - p┼éotek lekkoatletyczny (76cm) ÔÇô druhna Sylwia Jechna;

7 zmiana ÔÇô rozdzielacza i w─ů┼╝ W-52 ÔÇôdruhna Anna Sobotka.

zawody

Panie z OSP Sok├│┼éka  na mecie zjawi┼éy si─Ö przed zawodniczkami drugiej Jednostki. Jednak w ostatecznej klasyfikacji poprzez punkty ujemne uplasowa┼éy si─Ö na  5 pozycji. Mimo to nasze druhny by┼éy pe┼éne energii i z niecierpliwo┼Ťci─ů czeka┼éy na zmagania w konkurencji bojowej. Gdy zako┼äczono  sztafety  znowu jako pierwsze na linii startu ustawi┼éy si─Ö nasze panie, pe┼éne mobilizacji i woli walki. Oczywi┼Ťci nie zabrak┼éo okrzyku bojowego. Gdy pad┼éa komenda ÔÇ×STARTÔÇŁ rozpocz─ů┼é si─Ö wy┼Ťcig z czasem.

zawody

Sk┼éad ─çwiczenia bojowego naszej dru┼╝yny by┼é nast─Öpuj─ůcy:

 •  Mechanik ÔÇôdruhna Sobotka Anna;
 •  Obs┼éuguj─ůcy motopomp─Ö ÔÇô druh Gulski Marcin;
 • Dow├│dca ÔÇôdruhna Suplicka Weronika;
 • ┼ü─ůcznik ÔÇô druhna Kurek Agnieszka;
 • Rozdzielaczowa ÔÇôdruhna Dru┼╝ba Beata;
 • Przodownik I roty- druhna Chojnowska Natalia;
 • Pomocnik przodownika I roty ÔÇôdruhna Janowska Anna;
 •  Przodownik II roty ÔÇôdruhna Jechna Sylwia;
 • Pomocnik przodownika II roty-druhna Jechna Iwona.

zawody

Efekt tego ─çwiczenia by┼é zadawalaj─ůcy, gdy┼╝ osi─ůgn─Ö┼éy czas 65s, czyli du┼╝o szybciej ni┼╝ na treningach. Niestety nie oby┼éo si─Ö bez punkt├│w ujemnych z powodu nieprawid┼éowo wydanej komendy. Po tym ─çwiczeniu panie uplasowa┼éy si─Ö na 4 miejscu.  Gdy nadszed┼é moment og┼éoszenia wynik├│w wszystkim mocniej bi┼éo serce. Og├│lna klasyfikacja w grupie kobiet przedstawia┼éa si─Ö nast─Öpuj─ůco:

 • 1.      miejsce OSP Jartypory z wynikiem 143,4 pkt.
 • 2.      miejsce OSP Grygr├│w z wynikiem 146,2 pkt.
 • 3.      miejsce OSP Sok├│┼éka z wynikiem 161,4 pkt

zawody

 

Nasze ÔÇ×br─ůzoweÔÇŁ panie odebra┼éy puchar, dyplom i  nagrod─Ö pieni─Ö┼╝n─ů o warto┼Ťci 300 z┼é. Rado┼Ťci by┼éo co nie miara...  szampan, okrzyki rado┼Ťci i pami─ůtkowe zdj─Öcia. Impreza ta pokaza┼éa  druhnom  z naszej Jednostki, ┼╝e maj─ů wspania┼éy zesp├│┼é a odrobina szcz─Ö┼Ťcia i wiara w siebie czyni cuda.

zawody

Jednak ich sukces nale┼╝y r├│wnie┼╝ zawdzi─Öczy─ç panom, kt├│rzy pomogli  druhnom  w przygotowaniach. Przede wszystkim: Marcinowi Maliszewskiemu, Mateuszowi Maliszewskiemu, Mateuszowi Suskiemu, Adamowi Kami┼äskiemu, Marcinowi Gulskiemu oraz Kamilowi Wieliczko.

zawody

 

DZI─śKUJEMY PANOWIE!

 

Zobacz ca┼é─ů galeri─Ö


Newer news items:
Older news items:

Poprawiony: czwartek, 11 lipca 2013 16:06
 

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj48
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterW tygodniu89
mod_vvisit_counterTydzień temu173
mod_vvisit_counterW miesi─ůcu517
mod_vvisit_counterMiesi─ůc temu562
mod_vvisit_counterRazem171700

Go┼Ťci online: 0
Twoje IP: 44.197.197.23
,
Dzisiaj jest: Wrz 22, 2021