Ochotnicza Straz Pozarna w Sokolce. OSP Sokolka. 07-140 Sadowne. Powiat: Wegrowski. Wojewodztwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
12
Lis
2013
95 Rocznica Odzyskania Niepodleg┼éo┼Ťci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Maliszewski   
poniedziałek, 11 listopada 2013 21:05

 

95 Rocznica Odzyskania  Niepodleg┼éo┼Ťci


┼Üwi─Öto Odzyskania Niepodleg┼éo┼Ťci

Dnia 11.11.2013 r. (poniedzia┼éek) z okazji ┼Üwi─Öta Odzyskania Niepodleg┼éo┼Ťci w 95 - t─ů rocznic─Ö tego ┼Üwi─Öta nasza Jednostka Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej w Sok├│┼éce bra┼éa udzia┼é w uroczystej Mszy ┼Üw. w Ko┼Ťciele Parafialnym pw. ┼Üw. Jana Chrzciciela w Sadownem. Po Mszy ┼Üw. w Plutonie Stra┼╝ackim (pododdzia┼é w sile od trzech do czterech zast─Öp├│w, w tym dow├│dca), Sztandarami Szkolnymi oraz wszystkimi wiernymi udali┼Ťmy si─Ö na pobliski cmentarz grzebalny w celu upami─Ötnienia i oddania czci poleg┼éym walcz─ůcym w celu Odzyskania Niepodleg┼éo┼Ťci (123 lata niewoli). Na cmentarzu przy Grobie Nieznanego ┼╗o┼énierza zosta┼é od┼Ťpiewany Hymn Rzeczy Pospolitej Polskiej, zapalone znicze oraz z┼éo┼╝one kwiaty.

Odzyskanie Niepodleg┼éo┼Ťci

Po za nasz─ů Jednostk─ů OSP, Gmin─Ö Sadowne w tak uroczystym i wa┼╝nym momencie reprezentowa┼éy Jednostki OSP z Wilczog─ůb oraz Sadownego nie zabrak┼éo r├│wnie┼╝ W├│jta Gminy Sadowne oraz Komendanta Gminnego Zwi─ůzku OSP RP. Dh Mateusz Suski wraz z dh-em Patrycjuszem Traczem byli odpowiedzialni za z┼éo┼╝enie kwiat├│w na Grobie Nieznanego ┼╗o┼énierza.

11 Listopada

Osoby reprezentuj─ůce nasz─ů Jednostk─Ö:

  • Wieliczko Kamil;
  • Tracz Patrycjusz;
  • Tracz Zdzis┼éaw;
  • Suski Mateusz;
  • Gr─ůdzki Jacek;
  • Maliszewski Ireneusz;
  • Maliszewski Marcin.
Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2013 10:49
 

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj19
mod_vvisit_counterW tygodniu6
mod_vvisit_counterTydzień temu148
mod_vvisit_counterW miesi─ůcu474
mod_vvisit_counterMiesi─ůc temu802
mod_vvisit_counterRazem172459

Go┼Ťci online: 1
Twoje IP: 3.239.2.222
,
Dzisiaj jest: Pa┼║ 25, 2021