Ochotnicza Straz Pozarna w Sokolce. OSP Sokolka. 07-140 Sadowne. Powiat: Wegrowski. Wojewodztwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
22
Lut
2014
Budowa gara┼╝u w obiektywie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Maliszewski   
poniedziałek, 10 lutego 2014 21:11

 

Budowa gara┼╝u w obiektywie

 

Od momentu podo┼éania wyzwaniu, kt├│rym by┼éo kupno wozu bojowego - STARA 244 GBA 2,5/16 nadszed┼é czas na nowe zadanie, gdzie w zbiorach matematycznych u┼╝ywanych w szko┼éach nale┼╝a┼éoby je oznaczy─ç z gwiazdk─ů, a mianowicie przebudowa budynku po by┼éej Szkole Podstawowej w Sok├│┼éce pod potrzeby gara┼╝owania naszego czerwonego nabytku. Ot├│┼╝ tak druhowie z naszej Jednostki od dnia 23 sierpnia zacz─Öli pr─Ö┼╝nie dzia┼éa─ç w tym┼╝e kierunku. Pocz─ůtki by┼éy trudne i uci─ů┼╝liwe. By┼éo wida─ç pot i zm─Öczenie na naszych twarzach, jednak┼╝e i u┼Ťmiech nas nie opuszcza┼é.

Patrycjusz Tracz i Adam Kamiński.

Pierwszym etapem budowy, a raczej przebudowy (pomijaj─ůc papierologi─Ö) by┼é etap przygotowawczy - wyst─Öplowania obszaru roboczego. Nast─Öpnie zaj─Öli┼Ťmy si─Ö wyburzeniem ┼Ťciany pod bram─Ö wjazdow─ů do gara┼╝u. Efekt by┼é osza┼éamiaj─ůcy, gdy ┼Ťciana powoli znika┼éa. 

Kamil Wieliczko i Adam Kamiński

W momencie powstania dziury pod bram─Ö nale┼╝a┼éo zrobi─ç szalunki i wyla─ç wieniec z belkami, w celu zamocowania bramy. Tak si─Ö sta┼éo - ruszyli┼Ťmy pe┼éna par─ů z robot─ů!

 

ZOBACZ FILMIK Z WYBURZANIA ŚCIANY!

 

Drugowie OSP Sokółka przy przebudowie garażu.

No dobra dziura jest, "to co┼Ť" do czego wrota piekelne b─Öd─ů zamocowane te┼╝ s─ů. Co dalej? Okazuje si─Ö, ┼╝e jest za nisko wi─Öc pora na COBR─ś (dla wtajemniczonych powiedzieliby┼Ťmy, ┼╝e w dw├│ch formach COBRY u┼╝yli┼Ťmy)!

Cobra

Teraz wylewamy posadzkę, wstawiamy profile do montażu bramy, spawamy, i jedziemy dalej z tymi czerwonymi wierzejami. I tak 27 stycznia 2014 roku został zakończony kolejny pewien piękny etap w historii naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokółce - wstawienie bramy wjazdowej do garażu.

Brama

2 dni później, czyli 29 stycznia nasz STAREK zamieszkał sobie w murowanym (gdzie mamy nadzieję, nie będzie już marzł) garażu.

STAREk

 

A TAK TO SI─ś TERAZ PREZENTUJE:

STRA┼╗NICA

Fotografi─ů artystyczno - plenerow─ů zaj─Öli si─Ö druhowie OSP Sok├│┼éka - w szczeg├│lno┼Ťci Patrycjusz Tracz.

  

Zobacz ca┼é─ů galeri─Ö

Poprawiony: sobota, 22 lutego 2014 13:03
 

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj19
mod_vvisit_counterW tygodniu25
mod_vvisit_counterTydzień temu170
mod_vvisit_counterW miesi─ůcu559
mod_vvisit_counterMiesi─ůc temu581
mod_vvisit_counterRazem170534

Go┼Ťci online: 0
Twoje IP: 3.236.124.56
,
Dzisiaj jest: Lip 27, 2021