Ochotnicza Straz Pozarna w Sokolce. OSP Sokolka. 07-140 Sadowne. Powiat: Wegrowski. Wojewodztwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
11
Mar
2014
Nasza stra┼╝ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Suski   
wtorek, 21 grudnia 2010 14:01

 

Nasza straz

 

Powstanie jednostki

 

SAM

 

W 2002 roku 11 mieszka┼äc├│w miejscowo┼Ťci Sok├│┼éka przesz┼éo szkolenie szeregowc├│w organizowane przez Komend─Ö Powiatow─ů Stra┼╝y Po┼╝arnej w W─Ögrowie. Fakt ten by┼é jednym z pierwszych krok├│w ku powstaniu Jednostki Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej w Sok├│┼éce. Inicjatorem powstania tej organizacji by┼é Marcin Gulski kt├│ry przy wsparciu do┼Ťwiadczonego wieloletniego stra┼╝aka druha Zdzis┼éawa Smolewskiego oraz  Zdzis┼éawa Tracza doprowadzi┼é 29.01.2005 roku do formalnego za┼éo┼╝enia jednostki.

 

Pierwszy Zarz─ůd oraz sk┼éad Komisji Rewizyjnej Stanowili:

1.Zarz─ůd

Prezes -Makarski Dariusz
Naczelnik-Gulski Marcin
Wiceprezes-Kłósek Zbigniew
Sekretarz-Pr├│chno Damian
Skarbnik-Nozderka Andrzej
Z-ca Naczelnika-Kopania Przemysław

2. Komisja Rewizyjna

Przewodnicz─ůcy
- Tyszka Remigiusz
Z-ca Przewodnicz─ůcego-Gr─ůdzki Jacek
Sekretarz-Wysocka Anna
Członek KR -Jabłoński Karol

 

 

Pierwszy skład osobowy Jednostki w chwili jej założenia:

Gulski Marcin, Tyszka Ludwik, Makarski Dariusz, K┼é├│┼Ťek Zbigniew, Tracz Zdzis┼éaw, Kopania Przemys┼éaw, Pr├│chno Damian, Nozderka Andrzej, Gr─ůdzki Jacek, Pisarek Piotr, ┼üaniewicz Piotr, ┼üaniewicz Artur, Wysocka Anna, Jab┼éo┼äski Karol, Grochowski Grzegorz, Tyszka Remigiusz, Wieliczko Grzegorz, Kaczmarczyk Adam, Wycech Wies┼éaw, K─ůdziela Adrian.

 

 

Nowo powsta┼éa Stra┼╝ od pocz─ůtku swego istnienia boryka┼éa si─Ö z trudno┼Ťciami wyposa┼╝enia w niezb─Ödny sprz─Öt ga┼Ťniczy, umundurowanie, pojazd oraz przede wszystkim lokum gdzie ochotnicy mieliby spotyka─ç si─Ö na zebraniach, szkoleniach, a tak┼╝e przechowywa─ç nabywane wyposa┼╝enie.

 

02.09.2005 r. Zarz─ůd Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej w Sok├│┼éce reprezentowany przez Dariusza Makarskiego oraz Marcina Gulskiego zawar┼é pierwsz─ů umow─Ö u┼╝yczenia z Gmin─ů Sadowne dotycz─ůc─ů cz─Ö┼Ťci budynku po by┼éej szkole podstawowej w Sok├│┼éce na cele Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej w Sok├│┼éce. Od tego czasu druhowie mogli spotyka─ç si─Ö kulturalnie na spotkaniach w przyzwoitych warunkach, a tak┼╝e sk┼éadowa─ç ,,pod kluczemÔÇŁ powoli nabywany sprz─Öt.

 

M┼éodzi druhowie kt├│rym przewodniczy┼é w szczeg├│lno┼Ťci Marcin Gulski powoli i wytrwale d─ů┼╝yli do rozwoju jednostki nabywaj─ůc od Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych  z Zalesia, Starych Lipek i Zielonki cz─Östo ju┼╝ mocno zu┼╝yty sprz─Öt oraz elementy umundurowania, kt├│re przez d┼éugi czas by┼éy jedynym i podstawowym wyposa┼╝eniem jednostki.

 

W 2006 roku do jednostki przyj─Öto kilku nowych, bardzo m┼éodych druh├│w kt├│rzy zacz─Öli tworzy─ç M┼éodzie┼╝ow─ů Dru┼╝yn─Ö Po┼╝arnicz─ů jednostki. Byli nimi mi─Ödzy innymi: Adam Kami┼äski, Marcin Maliszewski, Mateusz Suski, Daniel Sty┼Ť, Patrycjusz Tracz, a od 2007 Kamil Wieliczko oraz Mateusz Maliszewski.

 

14 stycznia 2007 roku Jednostka ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej z Zalesia przekaza┼éa nieodp┼éatnie na rzecz Jednostki w Sok├│┼éce samoch├│d ga┼Ťniczy GLM -8 marki ┼╗UK. Niestety samoch├│d z powodu bardzo z┼éego stanu technicznego zosta┼é wycofany z podzia┼éu bojowego Jednostki wraz z ko┼äcem roku 2008.

 

W 2008 roku Stra┼╝acy OSP Sok├│┼éka wzi─Öli po raz pierwszy udzia┼é w zawodach sportowo-po┼╝arniczych Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych kt├│re odby┼éy si─Ö w miejscowo┼Ťci Sadowne. M┼éoda jednostka, mimo brak├│w w sprz─Öcie (startowa┼éa w umundurowaniu oraz z wyposa┼╝eniem zaprzyja┼║nionych jednostek kt├│re u┼╝yczy┼éy niezb─Ödnych rzeczy do wystartowania w zawodach.) W wyniku zmaga┼ä stra┼╝ak├│w z ca┼éej gminy OSP Sok├│┼éka zaj─Ö┼éa V miejsce.

 

 

W czasie zawod├│w Jednostk─Ö reprezentowali:

Cz─Ö┼Ť─ç bojowa:

ÔÇó Mechanik ÔÇôdruh Przemys┼éaw Kopania;
ÔÇó Dow├│dca ÔÇôdruh Piotr Kucharek;
ÔÇó ┼ü─ůcznik ÔÇô druh Adrian K─ůdziela;
ÔÇó Rozdzielaczowy ÔÇôdruh Daniel Polkowski;
ÔÇó Przodownik I roty- druh Remigiusz Tyszka;
ÔÇó Pomocnik przodownika I roty ÔÇôdruh Piotr Pisarek;
ÔÇó Przodownik II roty ÔÇôdruh Micha┼é Kozio┼é;
ÔÇó Pomocnik przodownika II roty-druh Marcin Gulski.

 

 

Cz─Ö┼Ť─ç sztafetowa:

ÔÇó 1 zmiana ÔÇô rozdzielacz i w─ů┼╝ W-75 ÔÇô druh Marcin Gulski;
ÔÇó 2 zmiana ÔÇô p┼éotek lekkoatletyczny (76cm) ÔÇô druh  Piotr Pisarek;
ÔÇó 3 zmiana ÔÇô r├│w (2m) ÔÇô druh Daniel Polkowski;
ÔÇó 4 zmiana ÔÇô 3 tyczki ÔÇô druh Przemys┼éaw Kopania;
ÔÇó 5 zmiana ÔÇô r├│wnowa┼╝nia (6m) ÔÇô druh Marcin Karczmarczyk;
ÔÇó 6 zmiana - drewniana ┼Ťciana (1.7m) ÔÇô druh Marcin Kozio┼é;
ÔÇó 7 zmiana ÔÇô rozdzielacza i w─ů┼╝ W-52 ÔÇôdruh Remigiusz Tyszka.

 


W dniu 5 kwietnia 2009 roku przeprowadzono walne zebranie sprawozdawczo wyborcze w wyniku kt├│rego nast─ůpi┼éy nast─Öpuj─ůce zmiany w zarz─ůdzie OSP Sok├│┼éka oraz Komisji Rewizyjnej:

1.Zarz─ůd

Prezes ÔÇôTracz Zdzis┼éaw
Naczelnik-Gulski Marcin
Wiceprezes- Makarski Dariusz
Sekretarz- Kłósek Zbigniew
Skarbnik-Nozderka Andrzej
Z-ca Naczelnika-Kopania Przemysław

2.Komisja Rewizyjna

Przewodnicz─ůcy- Grzegorz Wieliczko
Z-ca Przewodnicz─ůcego-Artur ┼üaniewicz
Sekretarz-Anna Wysocka


 

Zarz─ůd wybrany w 2009 roku pracowa┼é bardzo kr├│tko bo niespe┼éna rok. Powodem  tak kr├│tkiej kadencji tego zarz─ůdu by┼é fakt wykruszenia si─Ö jego sk┼éadu osobowego z ┼╝ycia jednostki, oraz prawo niepozwalaj─ůce jednemu z cz┼éonk├│w zarz─ůdu ┼é─ůczenia swojej funkcji w OSP z funkcj─ů w samorz─ůdzie terytorialnym. Dlatego te┼╝ 20 marca 2010 roku podczas Walnego zebrania Sprawozdawczo- wyborczego OSP powo┼éano Zarz─ůd i Komisj─Ö Rewizyjn─ů w nast─Öpuj─ůcym sk┼éadzie:

 

1.Zarz─ůd

Prezes ÔÇôKopania Przemys┼éaw
Naczelnik-Tyszka Remigiusz
Wiceprezes- Kozanka ÔÇôLipka Jaros┼éaw
Sekretarz- Kucharek Piotr
Skarbnik-Łaniewicz Artur
Z-ca Naczelnika-Tyszka Ludwik
Cz┼éonek ÔÇôK┼é├│sek Zbigniew

2.Komisja Rewizyjna

Przewodnicz─ůcy- Jaworski Tomasz
Z-ca Przewodnicz─ůcego-Dziewa Bart┼éomiej
Sekretarz-Gr─ůdzki Jacek
Członek-Polkowski Daniel


 

W 2010 roku powsta┼éa oficjalna strona Ochotniczej  Stra┼╝y Po┼╝arnej w Sok├│┼éce kt├│rej pomys┼éodawc─ů powstania oraz g┼é├│wnym tw├│rc─ů by┼é w├│wczas cz┼éonek MDP Marcin Maliszewski, kt├│ry jest obecnie Naczelnikiem OSP Sok├│┼éka. Od tamtej pory na bie┼╝─ůco mo┼╝na ┼Ťledzi─ç ┼╝ycie oraz rozw├│j naszej jednostki, dlatego je┼Ťli ktokolwiek chce dowiedzie─ç si─Ö czego┼Ť wi─Öcej o naszej organizacji z ch─Öci─ů zapraszam na stron─Ö: http://ospsokolka.cba.pl/

 

Wydarzenia stra┼╝ackie!

Interwencje stra┼╝ackie!


Newer news items:

Poprawiony: wtorek, 11 marca 2014 22:41
 

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj22
mod_vvisit_counterW tygodniu6
mod_vvisit_counterTydzień temu173
mod_vvisit_counterW miesi─ůcu434
mod_vvisit_counterMiesi─ůc temu562
mod_vvisit_counterRazem171617

Go┼Ťci online: 1
Twoje IP: 3.236.55.22
,
Dzisiaj jest: Wrz 20, 2021