Ochotnicza Straz Pozarna w Sokolce. OSP Sokolka. 07-140 Sadowne. Powiat: Wegrowski. Wojewodztwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
16
Lis
2014
11 listopada, tablica na Wilczog─Öbach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Maliszewski   
wtorek, 11 listopada 2014 15:04

 

11 listopada, tablica na Wilczog─Öbach

11 listopada

Dnia 11 listopada (wtorek) w 96 rocznic─Ö Odzyskania Niepodleg┼éo┼Ťci (po 123 latach niewoli) przez Nar├│d Polski nasza Ochotnicza Stra┼╝ Po┼╝arna w Sok├│┼éce bra┼éa udzia┼é w uroczysto┼Ťci Mszalnej w Ko┼Ťciele Parafialnym pw. ┼Üw. Jana Chrzciciela w Sadownem. Nast─Öpnie po Mszy ┼Ťw. w pododdzia┼éach udali┼Ťmy si─Ö na pobliski cmentarz grzebalny celem oddania honor├│w, ho┼édu, z┼éo┼╝enia kwiat├│w oraz zapalenia znicz├│w na Grobie Nieznanego ┼╝o┼énierza przy czym zosta┼é od┼Ťpiewany Hymn Polski. W uroczysto┼Ťci upami─Ötniaj─ůcej tak wa┼╝ne wydarzenie bra┼éy udzia┼é nast─Öpuj─ůce Jednostki Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej: Sok├│┼éka, Szynkarzyzna, Morzyczyn W┼é├│ki, Morzyczyn W┼éo┼Ťcia┼äski, Wilczog─Öby, Sadowne. Nie zabrak┼éo r├│wnie┼╝ poczt├│w sztandarowych ze Szko┼éy Podstawowej im. Czes┼éawa Wycecha w Sadownem, Publicznego Gimnazjum im. B┼é. Edwarda Grzyma┼éy w Sadownem oraz Liceum Og├│lnokszta┼éc─ůcego im. W┼éadys┼éawa Orkana w Sadownem.

11 listopada

Nast─Öpnie w odpowiedzi na zaproszenie So┼éectwa Wilczog─Öby udali┼Ťmy si─Ö do ich miejscowo┼Ťci, gdzie mia┼éo miejsce uroczyste ods┼éoni─Öcie tablicy upami─Ötniaj─ůcej zrzut amunicji dla oddzia┼é├│w Armii Krajowej. Po ods┼éoni─Öciu tablicy wszyscy udali si─Ö do remizy stra┼╝ackiej OSP Wilczog─Öby na pocz─Östunek. 

Ak

 

 

Ochotnicz─ů Stra┼╝ Po┼╝arn─ů w Sok├│┼éce reprezentowali nast─Öpuj─ůcy druhowie:

  • Maliszewski Marcin
  • Maliszewski Ireneusz
  • Suski Mateusz
  • Tracz Patrycjusz
  • Wieliczko Kamil

Related news items:
Newer news items:
Older news items:

Poprawiony: niedziela, 16 listopada 2014 13:31
 
More articles :

» ┼Üwi─Öto Odzyskania Niepodleg┼éo┼Ťci 2012

┬á┼Üwi─Öto Odzyskania Niepodleg┼éo┼Ťci 2012┬áDnia 11.11.2012 r. (niedziela) nasza Jednostka Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej z okazji ┼Üwi─Öta Odzyskania Niepodleg┼éo┼Ťci bra┼éa udzia┼é w uroczystej Mszy ┼Üw. w naszej parafii. 2 osoby z naszej...

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterW tygodniu90
mod_vvisit_counterTydzień temu173
mod_vvisit_counterW miesi─ůcu518
mod_vvisit_counterMiesi─ůc temu562
mod_vvisit_counterRazem171701

Go┼Ťci online: 0
Twoje IP: 44.197.197.23
,
Dzisiaj jest: Wrz 22, 2021