Ochotnicza Straz Pozarna w Sokolce. OSP Sokolka. 07-140 Sadowne. Powiat: Wegrowski. Wojewodztwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
06
Maj
2016
Gminny Dzień Strażaka 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Jechna   
pi─ůtek, 06 maja 2016 16:11

 

Gminny Dzień Strażaka 2016

 Dzie┼ä Stra┼╝aka

We wtorek, 3 maja 2016 roku druhowie Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej w Sok├│┼éce uczestniczyli w Gminnych uroczysto┼Ťciach zwi─ůzanych z obchodami 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Podczas tego wa┼╝nego dnia dla naszego kraju uczczono r├│wnie┼╝ patrona stra┼╝ak├│w - ┼Üwi─Ötego Floriana. Uroczysto┼Ť─ç rozpocz─Ö┼éa si─Ö o godz.11 msz─ů ┼Ťwi─Öt─ů w ko┼Ťciele parafialnym w Sadownem, kt├│r─ů celebrowa┼é proboszcz naszej parafii ks. Stanis┼éaw Wojciechowski. Uczestniczyli w niej  strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 5001 im. Dywizjonu Huzar├│w ┼Ümierci, harcerze ze 123 Dru┼╝yny Harcerskiej dzia┼éaj─ůcej w Szkole Podstawowej w Sadownem, poczty sztandarowe szk├│┼é z terenu naszej gminy, stra┼╝acy ochotnicy oraz mieszka┼äcy. Po nabo┼╝e┼ästwie wszyscy zebrani przeszli do kamienia upami─Ötniaj─ůcego za┼éo┼╝enie osady Sadowne, gdzie z┼éo┼╝ono kwiaty a w├│jt gminy Sadowne, Waldemar Cyran w  swoim przem├│wieniu przypomnia┼é histori─Ö uchwalenia Konstytucji 3 maja. Kolejnym punktem uroczysto┼Ťci by┼é przemarsz  przy akompaniamencie orkiestry d─Ötej z Bra┼äszczyka  ulic─ů Ko┼Ťciuszki na plac przy Urz─Ödzie Gminy. W┼éa┼Ťnie tam mo┼╝na by┼éo ogl─ůda─ç odpraw─Ö Jednostek Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych z terenu naszej gminy. Ponadto z┼éo┼╝ono podzi─Ökowania dla druh├│w za ich  po┼Ťwi─Öcenie, dzia┼éalno┼Ť─ç i trud ratowania ludzkiego ┼╝ycia oraz mienia w minionym roku ┼╝ycz─ůc jednocze┼Ťnie dalszych sukces├│w. Mogli┼Ťmy tak┼╝e pos┼éucha─ç i obejrze─ç wyst─Öpy zespo┼éu ÔÇ×SadowiankiÔÇŁ oraz Grupy Tanecznej z Zespo┼éu Szk├│┼é Ponadgimnazjalnych w Sadownem.

Sztandary

W uroczysto┼Ťciach wzi─Öli udzia┼é druhowie naszej jednostki:

  •  Berezowski Krzysztof
  •  Berezowski Marcin
  •  Gr─ůdzki Jacek
  •  Gulski Marcin
  •  Jaworski Tomasz
  •  Jechna Iwona
  •  Maliszewski Marcin
  •  Maliszewski Mateusz
  •  Wieliczko Kamil 

 

Zobacz ca┼é─ů galeri─Ö.

Poprawiony: pi─ůtek, 06 maja 2016 16:22
 

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj15
mod_vvisit_counterWczoraj16
mod_vvisit_counterW tygodniu50
mod_vvisit_counterTydzień temu170
mod_vvisit_counterW miesi─ůcu584
mod_vvisit_counterMiesi─ůc temu581
mod_vvisit_counterRazem170559

Go┼Ťci online: 0
Twoje IP: 3.229.142.104
,
Dzisiaj jest: Lip 28, 2021