Ochotnicza Straz Pozarna w Sokolce. OSP Sokolka. 07-140 Sadowne. Powiat: Wegrowski. Wojewodztwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
28
Pa┼║
2018
OSP Sokółka na fali rozkwitu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Suski   
niedziela, 28 pa┼║dziernika 2018 15:15

Drodzy Sympatycy OSP Sok├│┼éka, ostatnio wiele dzia┼éo si─Ö w naszej jednostce co niestety spowodowa┼éo brak naszej aktywno┼Ťci, zar├│wno na naszym Facebookowym koncie oraz stronie internetowej, kt├│ra od samego pocz─ůtku poprzez swoje po┼Ťrednictwo informowa┼éa Was o naszej dzia┼éalno┼Ťci. Zmian jakie zosta┼éy dokonane na prze┼éomie tych kilku miesi─Öcy jest ogrom, pocz─ůwszy od zawi─ůzania si─Ö M┼éodzie┼╝owej Dru┼╝yny Po┼╝arniczej , kt├│rej aktywno┼Ť─ç wida─ç od samego pocz─ůtku, do wst─ůpienia naszej jednostki OSP w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Ga┼Ťniczego. Cz─Öste pytania dotycz─ůce Naszych portali informacyjnych sprawi┼éy, ┼╝e postanowili┼Ťmy nadrobi─ç zaleg┼éo┼Ťci i zacz─ů─ç zn├│w na bie┼╝─ůco informowa─ç o najwa┼╝niejszych wydarzeniach z funkcjonowania jednostki OSP w Sok├│┼éce. Poszczeg├│lne akcje ratownicze zostan─ů udost─Öpnione w zak┼éadce ,,wyjazdyÔÇŁ

 

6 stycznia - warsztaty z przeciwdzia┼éania i usuwania kl─Ösk ┼╝ywio┼éowych oraz miejscowych zagro┼╝e┼ä. Tego dnia zosta┼é podsumowany cykl spotka┼ä dotycz─ůcych zagadnie┼ä przeciw po┼╝arowych oraz innych zdarze┼ä realizowanych wsp├│lnie ze ┼Ťrodk├│w starostwa w W─Ögrowie.

 

 28 stycznia - ─çwiczenia z OSP Stare Babice

Tego dnia odby┼éy si─Ö wsp├│lne ─çwiczenia oraz integracja z zaprzyja┼║nion─ů jednostk─ů OSP Stare Babice. Mimo niesprzyjaj─ůcych warunk├│w atmosferycznych liczna grupa stra┼╝ak├│w z Sok├│┼éki oraz Starych Babic spotka┼éa si─Ö by uczy─ç si─Ö oraz dzieli─ç do┼Ťwiadczeniami z akcji w celu jak najefektywniejszego podejmowania dzia┼éa┼ä ratowniczych. G┼é├│wnym tematem ─çwicze┼ä by┼é wypadek komunikacyjny i czynno┼Ťci zwi─ůzane z jego neutralizacj─ů. ─ćwiczenia obejmowa┼éy zabezpieczenie miejsc wypadku, pomoc poszkodowanym tj. Kwalifikowana Pierwsza Pomoc Przed Medyczna, stabilizacja pojazdu, uwalnianie poszkodowanego przy u┼╝yciu narz─Ödzi hydraulicznych .

 

Z przyj┼Ťciem wiosny zawi─ůza┼éa si─Ö   w strukturach naszej OSP zawi─ůza┼éa si─Ö M┼éodzie┼╝owa Dru┼╝yna Po┼╝arnicza kt├│ra podj─Ö┼éa aktywn─ů dzia┼éalno┼Ť─ç na rzecz naszej jednostki. Dru┼╝yn─Ö tworz─ů

  • Piotr Tytman
  • Pawe┼é Tytman
  • Kacper Rod┼║
  • ┼üukasz Uzi─Öb┼éo
  • Dawid Siadkowski
  • Patryk Ga┼é─ůzaka
  • Karolina Koralewska
  • Jakub Renik

 

ÔÇó             1/2018 02.03 - LPR w Orze┼éku

ÔÇó             2/2018  05.03 - sadze w kominie u Ulki na Sok├│┼éce

ÔÇó             3/2018  19.03 - po┼╝ar traw w Szynkarzy┼║nie (15he)

ÔÇó             4/2018  25.03 - po┼╝ar traw w Z┼éotkach

ÔÇó             5/2018  28.03 - po┼╝ar stodo┼éy w Orze┼éku

 

W dniu 3 maja 2018 nasza jednostka wsp├│lnie z innymi uczestniczy┼éa w obchodach uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz gminnym dniu stra┼╝aka. Tego dnia nasza MDP wsp├│lnie z innymi dru┼╝ynami z terenu gminy Sadowne z┼éo┼╝y┼éy uroczyste ┼Ťlubowanie. Podczas uroczysto┼Ťci cz┼éonek zarz─ůdu wojew├│dztwa Mazowieckiego Pani El┼╝bieta Lanc przekaza┼éa na rzecz naszej jednostki motopomp─Ö.

 

ÔÇó             6/2018  03.05 - pochylone drzewo w Sok├│┼éce

ÔÇó             7/2018  13.05 - po┼╝ar lasu w Orze┼éku

 

3 czerwca podczas gminnego dnia dziecka członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Sokółce brali udział w pierwszych zawodach MDP gminy Sadowne gdzie poznali smak współzawodnictwa w sporcie pożarniczym.

 

ÔÇó             8/2018  21.06 - po┼╝ar lasu w Ziele┼äcu (nastawnia)

ÔÇó             9/2018  29.06 - powalone drzewo mi─Ödzy Ko┼éodzi─ů┼╝em a Bojewem

ÔÇó             10/2018-29.06 - po┼╝ar lasu w Ziele┼äcu

 

1 Lipca 2018 roku odby┼é si─Ö uroczysty apel z okazji w┼é─ůczenia jednostki OSP w Sok├│┼éce do struktur KSRG. Decyzj─ů Komendanta G┼é├│wnego Pa┼ästwowej Stra┼╝y Po┼╝arnej nasza jednostka z dniem 1maja 2018 roku wzmocni┼éa struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Ga┼Ťniczego co pokr├│tce oznacza ┼╝e od tej pory stali┼Ťmy si─Ö jednostk─ů mog─ůc─ů podejmowa─ç samodzielne dzia┼éania ratowniczo-ga┼Ťnicze, oraz by─ç dysponowan─ů poza macierzysty obszar dzia┼éania swojej gminy do dzia┼éa┼ä og├│lnokrajowych. Wi─Öcej na temat KSRG w osobnym artykule. Apel u┼Ťwietnili swoj─ů obecno┼Ťci─ů przedstawiciele OSP z terenu gminy Sadowne oraz zaprzyja┼║nionych jednostek OSP ze Starych Babic, ┼üadzynia, Mrozowej Woli, oraz Prostni, w┼éadz samorz─ůdowych, Pani Wicemarsza┼éek woj. mazowieckiego El┼╝biety Lanc, dyrektora mazowieckiego urz─Ödu wojew├│dzkiego Marka Renika, W├│jta Gminy Sadowne Waldemara Cyrana, przedstawicieli Pa┼ästwowej Stra┼╝y Po┼╝arnej st. bryg. Zbigniew G├│rala, st. kpt. Eryka Antczaka z Komendy Wojew├│dzkiej PSP w Warszawie, st. bryg. Dariusza Maci─ůga ÔÇô Zast─Öpcy Komendanta Powiatowego PSP w W─Ögrowie, przedstawicieli Zwi─ůzku Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych RP Ryszarda Gajewskiego i st. bryg. Ireneusza Kr├│lika, oraz go┼Ťci ┼Ťci┼Ťle wsp├│┼épracuj─ůcych z nam w osobie nadle┼Ťniczego Jerzego Derlickiego oraz za┼éo┼╝yciela jednostki OSP w Sok├│┼éce Zdzis┼éawa Tracza.

 

Uroczysto┼Ť─ç rozpocz─Öto wprowadzeniem pocztu sztandarowego OSP w Sok├│┼éce, a nast─Öpnie z┼éo┼╝eniem meldunku o gotowo┼Ťci do rozpocz─Öcia uroczysto┼Ťci przez asp. Ludwika Tyszk─Ö st. bryg. Dariusza Maci─ůgowi. Wszystkich przyby┼éych go┼Ťci przywita┼é Prezes OSP w Sok├│┼éce Mateusz Suski oraz w├│jt Gminny Sadowne Waldemar Cyran. Nast─Öpnie druhna Iwona Jechna odczyta┼éa akt w┼é─ůczenia Jednostki OSP w Sok├│┼éce do Krajowego Systemu Ratowniczo Ga┼Ťniczego po czym decyzja zosta┼éa wr─Öczona Prezesowi OSP w Sok├│┼éce oraz w├│jtowi Gminy Sadowne przez st. bryg. Dariusza Maci─ůga. Po przekazaniu aktu w┼é─ůczenia do KSRG zabra┼é g┼éos Prezes OSP w Sok├│┼éce dzi─Ökuj─ůc przede wszystkim druhom i druhnom za po┼Ťwi─Öcenie i zaanga┼╝owanie kt├│rego efektem jest wej┼Ťcie w struktury do elitarnego grona s┼éu┼╝b ratowniczych, oddaj─ůc nast─Öpnie g┼éos go┼Ťciom wspieraj─ůcych t─ů inicjatyw─Ö.

Podczas uroczysto┼Ťci Pani El┼╝bieta Lanc Na rzecz druh├│w bior─ůcych bezpo┼Ťredni udzia┼é w dzia┼éaniach przekaza┼éa r─Ökawicer atownicze b─Öd─ůce podstaw─ů wyposa┼╝enia stra┼╝aka ratownika.

 

Po uroczystej cz─Ö┼Ťci wszystkich go┼Ťci oraz mieszka┼äc├│w wsi Sok├│┼éka zaproszono na pocz─Östunek.

 

ÔÇó             08.07 - bieg Grzyma┼éy w Sadownem

ÔÇó             11,12,13/2018    09.07 - po┼╝ar lasu w 3 miejscach (mi─Ödzy S├│jk├│wkiem a Zalesiem, Sadowne Drak, Zieleniec)

ÔÇó             14,15/2018 10.07 - szerszenie w Sok├│┼éce i Kolonii Z┼éotki

 

15 lipca odby┼éy si─Ö gminne zawody sportowo-po┼╝arnicze kt├│rych gospodarzem by┼éa jednostka OSP Zieleniec. Ze wzgl─Ödu na niesprzyjaj─ůce warunki atmosferyczne zrezygnowano ze sztafety po┼╝arniczej dlatego te┼╝ o zwyci─Östwie decydowa┼éo ─çwiczenie bojowe. Do udzia┼éu w zawodach przyst─ůpi┼éy wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Sadowne w tym te┼╝ Kobieca Dru┼╝yna Po┼╝arnicza kt├│ra to ju┼╝ kolejny raz by┼éa bezkonkurencyjna w swojej kategorii. W wyniku zmaga┼ä dru┼╝yna m─Öska OSP w Sok├│┼éce zaj─Ö┼éa wraz z dru┼╝yn─ů z Szynkarzyzny pierwsze miejsce. Zgodnie z decyzj─ů komisji s─Ödziowskiej drugiego miejsca nie wy┼éoniono natomiast na trzeciej pozycji uplasowa┼éa si─Ö dru┼╝yna z Ziele┼äca.

 

ÔÇó             16/2018                13.07 - po┼╝ar obory w Morzyczynie W┼é├│ki

ÔÇó             17/2018                16.07 - wypadek drogowy w Sadolesiu (obok domu opieki)

ÔÇó             18/2018                27.07 - po┼╝ar lasu w Z┼éotkach

ÔÇó             19.2018                28.07 - szerszenie w Sok├│┼éce

ÔÇó             01.08 - rocznica Powstania Warszawskiego

 

8 Wrze┼Ťnia podczas do┼╝ynek diecezjalnych nasza jednostka zabezpiecza┼éa teren imprezy w Sadownem oraz poczet sztandarowy reprezentowa┼é jednostk─Ö podczas uroczystej mszy ┼Ťwi─Ötej.

 

Uczestniczyli┼Ťmy tak┼╝e w wielu ┼Ťwi─Ötach Ko┼Ťcielnych jak i Pa┼ästwowych.

 

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterW tygodniu90
mod_vvisit_counterTydzień temu173
mod_vvisit_counterW miesi─ůcu518
mod_vvisit_counterMiesi─ůc temu562
mod_vvisit_counterRazem171701

Go┼Ťci online: 0
Twoje IP: 44.197.197.23
,
Dzisiaj jest: Wrz 22, 2021