Ochotnicza Straz Pozarna w Sokolce. OSP Sokolka. 07-140 Sadowne. Powiat: Wegrowski. Wojewodztwo: Mazowieckie. Wpis w KRS: 0000239577.
01
Lis
2012
Pogrzeb druha Witolda Sojki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Maliszewski   
┼Ťroda, 30 maja 2012 22:17

 

Pogrzeb druha Witolda Sojki

 

Dnia 17.05.2012 r. (czwartek) nasza Jednostka Ochotniczej Stra┼╝y Po┼╝arnej w Sok├│┼éce bra┼éa udzia┼é w Pogrzebie wieloletniego Prezesa Wojew├│dzkiego druha Witolda Sojki. Pogrzeb ten mia┼é miejsce w Nadarzynie. Na pogrzebie by┼éo 51 sztandar├│w Stra┼╝y Po┼╝arnej. Pr├│cz Jednostek OSP, by┼éy Jednostki PSP, wraz z delegacj─ů ze Szko┼éy G┼é├│wnej S┼éu┼╝by Po┼╝arniczej (SGSP) w Warszawie. Na ceremonii ostatniego po┼╝egnania nie zabrak┼éo r├│wnie┼╝ prezesa Zarz─ůdu G┼é├│wnego Zwi─ůzku Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych - druha Waldemara Pawlaka. W owej uroczysto┼Ťci nasza Ochotnicza Stra┼╝ Po┼╝arna w Sok├│┼éce reprezentowa┼éa gmin─Ö Sadowne - Jednostka OSP Sok├│┼éka by┼éa jedyn─ů obecn─ů na pogrzebie Ochotnicz─ů Stra┼╝─ů Po┼╝arn─ů z naszej gminy.

 

pogrzeb


Osoby reprezentuj─ůce nasz─ů Jednostk─Ö:

  1. Jacek Gr─ůdzki
  2. Adam Kamiński
  3. Marcin Maliszewski
  4. Mateusz Suski

 

 

 

"O godzinie 15.30 msz─ů ┼Ťwi─Öt─ů w ko┼Ťciele ┼Ťw. Klemensa w Nadarzynie rozpocz─Ö┼éy si─Ö uroczysto┼Ťci pogrzebowe ┼Ť.p. Witolda Sojki zas┼éu┼╝onego dzia┼éacza ZOSP RP woj. mazowieckiego, oraz Gminy Nadarzyna. 

 ┼Ü.p. Witold Sojka zmar┼é 14 maja 2012r. w wieku 65 lat.

 Mszy ┼Ťwi─Ötej przewodniczy┼é Kapelan Stra┼╝ak├│w ÔÇô ks. pra┼éat bryg. Krzysztof Jackowski. Po mszy ┼Ťwi─Ötej trumna zosta┼éa odprowadzona do grobu na Cmentarzu Parafialnym w Nadarzynie.

 W uroczysto┼Ťci bra┼é udzia┼é m.in. wicepremier Waldemar Pawlak, pose┼é Janusz Piechoci┼äski, Komendant G┼é├│wny PSP, gen. brygadier Wies┼éaw Le┼Ťniakiewicz, Komendant Wojew├│dzki na Mazowszu nadbryg. Gustaw Miko┼éajczyk, oraz inni przedstawiciele Zarz─ůdu G┼é├│wnego Zwi─ůzku Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych.

 W ostatniej drodze, trumna z cia┼éem przewo┼╝ona by┼éa na drabinie (samoch├│d specjalny), a towarzyszy┼é jej orszak, z┼éo┼╝ony z orkiestry OSP Nadarzyn, oraz z sztandar├│w Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych prawie z ca┼éego wojew├│dztwa mazowieckiego." 

 

┼╣r├│d┼éo: http://nadarzyn.tv

 

 

pogrzeb 2

 

"W dniu 17 maja br. w Nadarzynie odby┼éa si─Ö ceremonia pogrzebowa  ┼ÜP. Dh. Witolda Sojki, wieloletniego Prezesa Zarz─ůdu Oddzia┼éu Wojew├│dzkiego ZOSP RP Woj. Mazowieckiego i cz┼éonka Zarz─ůdu G┼é├│wnego ZOSP RP. Uroczysto┼Ťci rozpocz─Ö┼éy si─Ö Msz─ů ┼Üw. w Ko┼Ťciele pw. ┼Üwi─Ötego Klemensa w Nadarzynie. Mszy ┼Üw. koncelebrowanej przewodniczy┼é Ks. Jerzy Sie┼äkowski Kapelan Mazowieckich Stra┼╝ak├│w, natomiast homili─Ö wyg┼éosi┼é Ks. Kapelan bryg. Krzysztof Jackowski.

Podczas Mszy ┼Üw. wzruszaj─ůce wyst─ůpienia po┼╝egnalne wyg┼éosili Druh Waldemar Pawlak Wiceprezes Rady Ministr├│w, Prezes ZG ZOSP RP, gen. brygadier Wies┼éaw Le┼Ťniakiewicz Komendant G┼é├│wny PSP, Druh Antoni Jan Tarczy┼äski Prezes ZOW ZOSP RP Woj. Mazowieckiego /kt├│ry przekaza┼é rodzinie zmar┼éego Odznak─Ö ÔÇ×Zas┼éu┼╝ony dla Oddzia┼éu Wojew├│dzkiego ZOSP RP/ i Dh Miros┼éaw Chilmanowicz Prezes OSP Nadarzyn. Po Mszy ┼Üw. trumna z cia┼éem zmar┼éego, w stra┼╝ackiej asy┼Ťcie honorowej, przewieziona zosta┼éa na drabinie po┼╝arniczej na miejscowy Cmentarz Parafialny. W kondukcie pogrzebowym, wraz z rodzin─ů zmar┼éego, uczestniczy┼éy delegacje po┼╝arnicze z ca┼éego kraju, ksi─Ö┼╝a kapelani, poczty sztandarowe OSP i PSP, kompania reprezentacyjna Zwi─ůzku OSP RP woj. mazowieckiego z powiatu bia┼éobrzeskiego, kompania reprezentacyjna SGSP, Orkiestra OSP Nadarzyn, mieszka┼äcy Nadarzyna, znajomi i przyjaciele zmar┼éego. Miejsce wiecznego spoczynku ┼ÜP. Druha Witolda Sojki pokry┼éy setki wie┼äc├│w i wi─ůzanek kwiat├│w."

 

pogrzeb 3

Źródłohttp://www.zospmazowsze.pl/

Poprawiony: czwartek, 01 listopada 2012 13:15
 

Licznik odwiedzin!

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj19
mod_vvisit_counterW tygodniu7
mod_vvisit_counterTydzień temu148
mod_vvisit_counterW miesi─ůcu475
mod_vvisit_counterMiesi─ůc temu802
mod_vvisit_counterRazem172460

Go┼Ťci online: 1
Twoje IP: 3.239.2.222
,
Dzisiaj jest: Pa┼║ 25, 2021